Sıradan Hisseler Sıradışı Karlar

Hisse seçiminde kılavuzunuz olacak bir kitap:
Sıradan Hisseler Sıradışı Karlar

 Yatırım tarihi boyunca birçok yatırımcı, her zaman kazandıracak mucizevi formül arayışı içerisinde olmuştur. Ancak cevabı “iki kere iki dört eder” kadar açık olan, şirket analizinin iyi yapılması gerektiği sonucuna ulaşan ve bu konuda emek harcayan yatırımcı sayısı yatırımcıların sadece küçük bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu süreç, zaman ve emek istediği için birçok yatırımcı tarafından dikkate alınmamaktadır. Daha açık bir şekilde söylemek gerekirse; birçok yatırımcı semt pazarında sebze ve meyve seçimine gösterdiği özeni, servetini bağladığı şirket seçimine göstermemektedir.

Birkaç yıl içinde ciddi bir yüzde artışı veya uzun bir süre bekleyip daha büyük bir kazanç artışı elde etmek istendiği takdirde, yatırımcının öğrenmesi gereken konular nelerdir? Diğer bir deyişle hissedarına bu tür sonuçlar sağlaması için, bir şirketin ne gibi özelliklere sahip olması gerekir?

Philip A. Fisher tarafından yazılan “Sıradan Hisseler Sıradışı Karlar” bu sorulara cevap vermenizi sağlayacak her yatırımcının mutlaka okuması gerektiğini düşündüğüm ender kitaplardan bir tanesi.  

Bu kitabın özellikle “Ne Almalı? – Hisse Senetlerinde Aranacak 15 İlke” başlıklı bölümü yatırımcıların hisse seçiminde ezberlerindeki kılavuz olmalı. İlerleyen günler de ben de bu bölüm ile ilgili özet bir çalışmayı sizlerle paylaşacağım. ( Bahsettiğim bu bölümü okumak için TIKLAYINIZ

Şimdiden iyi okumalar.

(08.04.2014)

Üzeyir DOĞAN

Diğer Kitap Önerilerim İçin TIKLAYINIZ...

Etiketler: Sıradan Hisseler Sıradışı Karlar, Kitap Tanıtımı, Scala Yayıncılık, Philip A. Fisher, Hisse seçimi nasıl yapılır, Hangi hisseleri almalı, hisse seçim kriterleri

Yorumlar - Yorum Yaz