Anasayfa

 
"Dalgalı Piyasalarda Risk Yönetimi ve Korunma" Yatırımcı Eğitiminin Yeni Durağı Bursa! Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ile Ticaret ve Sanayi Odaları işbirliği kapsamında düzenlenen "Dalgalı Piyasalarda Risk Yönetimi ve Korunma" konulu yatırımcı eğitimlerinin yeni durağı Bursa. Yeni yatırımcı eğitimi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile Üyelerimizin katkılarıyla 17 Ekim tarihinde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Çok Amaçlı Salon'da gerçekleştirilecektir. Bu eğitimler ile kur riski taşıyanların, yatırımcıların ve konuya ilgi duyanların bilgilendirilmesi ve farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır. Tarih : 17 Ekim 2018 Çarşamba /13:30-17:30 Mekan: Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Çok Amaçlı Salon
11.10.2018
Seçim sonuçlarına ilişkin belirsizlik seçim öncesinde piyasalarımızın negatif performansında etkiliydi. Olası bir koalisyon sürecine piyasa kendini hazırlamaya başlamış en azından bu senaryoyu tamamen göz ardı etmemişti. Bu nedenle son 15 günde Borsa İstanbul’da satışların ağır bastığını görmüştük. Buna rağmen piyasa seçimin koalisyon getireceğinden de yüzde yüz emin değildi. Bu nedenle dünkü seçimlerin sonuçlarını gören Borsa İstanbul’un haftaya sert bir düşüşle başlaması kimseyi şaşırtmadı.
08.06.2015
Önümüzdeki bir aylık süreçte artık seçim dışında önemli bir gündemimiz kalmadı. Mayıs ayında Fed’in açık piyasa komitesi toplantısı olmayacak, haziran toplantısı da 7 Haziran seçimlerinden sonra gerçekleşecek. Fed’in kararında etkisinin yüksek olduğu bilinen istihdam rakamları da Cuma günü açıklandı. Veri beklentilere yakın gelse de, önceki ayki çok kötü olarak yorumlanan tarım dışı istihdam rakamının daha düşüğe revize edilmesi, saatlik ücretlerin beklendiği kadar artmaması ve istihdam artışının özel sektörde beklentilerin altında kalması, başka bir ifade ile istihdam artışının kamu eliyle sağlanmış olması haziranda faiz artışı olma ihtimalinin biraz daha azaldığı şeklinde yorumlandı.
11.05.2015
 1  ...