Anasayfa

 
(31.10.2014) Önceki haftalarda Fed üyelerinin açıklamaları ile ürünler ve piyasalar arasında başlayan ayrışmalar Fed toplantısının geride kalmasına rağmen devam ediyor. Fed’in varlık alım programını sonlandırması ve istihdamdaki iyileşmeye yönelik açıklamalarının ardından Avrupa Merkez Bankası’nın varlığa dayalı menkul kıymet alım haberi ve bu sabah Japonya Merkez Bankası’nın sürpriz parasal genişleme kararı da volatilitenin artmasına neden oldu. Son günlerdeki hareketlere batığımızda borsalarda Fed öncesi alınan pozisyonların Fed’den beklenen politika değişikliği gelmemesine karşın korunmaya devam ettiğini görüyoruz.
31.10.2014
(27.10.2014) Geçtiğimiz hafta altın son yükselişin düzeltmesini yaptı. Bu düzeltmede ilk önemli destek olan 1,225 doların altında kapanış olmaması yukarı yönlü potansiyelin devam etmesini sağlıyor. Bu haftaya da altın bu desteği test ederek başladı. Çarşamba günkü Fed toplantısı bu haftanın kritik gündemini oluşturuyor. Önceki haftalarda yükselişe neden olan Fed’in faiz artış sürecini geciktirebileceği beklentisi bu toplantının ardından netleşebilir. Toplantıdan bu konuda bir işaret gelmez ise altın bu ayın başında gördüğü dip seviyeleri yeniden test edebilir.
27.10.2014
(27.10.2014) Geçtiğimiz haftaki yorumlarımızda Dolar/TL’de 2,22/2,25 aralığındaki rakamların alım fırsatı olarak değerlendirilebileceğini ifade etmiştik. Dolar/TL hafta içinde en düşük 2,23 civarına kadar geriledi ve haftayı bu seviyelerde kapattı. Biz 2,25 altındaki bu rakamların alım fırsatı olmaya devam ettiğini, son günlerde aşağı yönlü baskılar daha ağır bassa da içinde bulunduğumuz konjonktürde ana senaryomuz olan Fed beklentileri değişmediği sürece kurun ani yukarı yönlü hareketler yapma ihtimalinin yüksek seyretmeye devam ettiğini düşünüyoruz.
27.10.2014
 8  ...